piątek, 25 kwietnia 2014

Jak radzic sobie z opadającą powieką .

Hej !
 Dzisiaj będzie tak jak w tytule o opadających powiekach, sama niestety je posiadam co na pewno zauważyłyście TUTAJ. Z reguły nie przeszkadzają mi one, ale są takie dni jak na przykład dziś , gdzie najchętniej poddałbym się korekcie opadających powiek, ponieważ oczy podczas mojej alergii są bardzo zmęczona a opadająca powieka potęguję to i całość wygląda dość marnie. Korzystając z tego że nie ruszam się z domu z powodu nieustannego kataru pomyślałam że zrobię jakiś makijaż krok po kroku , lecz gdy przyjrzałam się sobie w lustrze doszłam do wnioski że to nie Halloween i nie będę Was straszyć. Dla tego napisze trochę o typach opadających powiek i jak radzić sobie z tym mankamentem, który dodaje też na swój sposób uroku .


1.Opadająca powieka w kącikach.

Posaiadaczką takiej powiaki jest Jennifer Aniston, pomino tego że aktorka posiada opadajaca powieke zawsze wygląda pięknie i promiennie a usmiech nie schodzi z jej twarzy. Jennifer ma idealnie dobrany kolor oraz kształt brwi , c jest bardzo ważne przy opadającej powiece. Brwi nie mogą być grube ,zbyt ciemne oraz musi być zachowany łuk(strzałeczka) , który optycznie unosi powiekę i oko jest optycznie bardziej otwarte.Aktorka ma też idealnie dobrany makijaż, ,,poduszeczka'' opadającej powieki jest idalnie roztrata , co ddaje bardzo naturalny efet. W przypadku takiego typu powieki nalezy pamietec aby nie zosawiac dolnje powkei ,,gołej'', ponieważ to dodaktowo sprawi ze oko bedzie wyglądało ciężko, watro jest choć  troszezcke wyjechac z zewnetrznego kącika do dolnej powkieki.2. Całkowicie opadająca powieka z opadajacymi kącikami.

Taką powiekę posiada Kasia Cichopek, która zazwyczaj ma delikatne smokey eye z lekkim kocim okiem. Aktorka świetnie wygląda nawet w bardzo delikatnym prawie nie widocznym makijażu, a to za sprawą długich rzęs których osobiście zazdroszczę aktorce, moje rzęsy do krótkich nie należą, ale rzęsy Kasi są jej najpiękniejszym według mnie atutem , sprawiają ze Kasia zawsze wygląda na wypoczęta , radosna i w każdej sytuacji prezentuje się znakomicie. osoby z takim typem powieki powinny zrezygnować z mocnego graficznego makijażu, ponieważ on dodatkowo przytłoczy nasze oczy.
3.Mała mocno opadająca powieka.

 Małgorzata Kożuchowska niestety nie posiada tak długich i bujnych rzęs jak Kasia, więc bardzo często dokleja sobie sztuczne rzęsy, co też jest świetnym rozwiązaniem. Długie rzęsy optycznie unoszą i ,,otwierają'' oko, dla tego aktorka podobnie jak i Kasia zawsze wygląda rewelacyjnie.  Dla przykładu zdjęcie Małgosi w naturalnych lekko wytuszowanych rzęsach , oraz sztucznych (kępkach).

4. Katie Holmes jest również posiadaczka grubej mocno opadającej powieki.  Aktorka bardzo często ma zagęszczoną tylko górną linie rzęs , co nie wygląda zbyt dobrze, lecz rozświetlającym cieniem oraz sztucznymi rzęsami zmienia wizerunek aktorki o 180 stopni. Posumowując:
1.Mocno podkreślone rzęsy, czy do starannie wytuszowane , czy doklejone pojedyncze kępki, lub całe (polecam Ardell) są zbawienne. Sprawiają ze oko stare się otwarte i opadająca powieka nie jest tak widoczna.

2.Naturalność, cienie powinny być dobrze roztarte a makijaż powinien wyglądać jak najbardziej naturalnie. Nie sprawdzą się tu mocne graficzne linie, a smokey eye musi być dokładnie rozblendowany.

3.Cień powinien być wyciągnięty lekko ponad załamanie powieki , sprawi to że nasze oko wyda się większe a opadająca powiekę nie będzie rzucała się tak w oczy. Należy pamiętać też o zasadzie że jasne kolory wpuklają a ciemne cofają (to rada dla posiadaczek głęboko osadzonych oczu)

4.Odpowiednio dobrany kształt brwi. Brwi nie mogą być za grube , ale nie mogą być tez za cienkie. Brwi są ramą naszych oczu, musimy też zadbać o łuk (tak jak zaznaczyłam to u Jennifer Aniston)

5.Kreska eyelinerem może okazać się kluczowa, jeśli będziemy pamiętać aby nie zostawiać jej samej sobie, ale też zadbać o kącik dolej powieki, oraz odpowiednie rozświetlenie wewnętrznego kącika oka oraz miejsca pod łukiem brwiowym.

Dajcie mi znać jakie macie triki na opadającą powiekę , jeśli jesteście właścicielkami takowej . :)

Pozdrawiam, Ania 
Facebook    TUTAJ